Pinterest Trends to coroczny raport wydawany przez Pinteresta. Portal zbiera dane z wyników wyszukiwań i „przewiduje” co będzie modne w nadchodzącym roku.

Mój artykuł pojawił się w magazynie Handmade Market w lutym 2023 roku.

Ponad 80% trendów z raportu się spełnia!

Jak więc wykorzystać dane i dostosować się ze swoimi produktami? Przejrzyj dane z Pinterest Trends 2023 i dowiedz się, jak możesz je wykorzystać w swoim biznesie.

Czy w tamtym roku trendy się sprawdziły? Podsumujmy 2022 rok w kilku zdaniach.

Kulturowo, powróciliśmy do swoich nastoletnich gotyckich zapędów, między innymi dzięki serialowi Wednesday.

Modowo można było zauważyć trendy związane z kolorami dopaminowymi. Zetki (pokolenie urodzone po 1995 roku), a nawet starsze pokolenia przestały bać się indywidualności.

Coraz bardziej zaczęliśmy dbać też o swoje zwierzęta domowe, uwzględniając nie tylko ich podstawowe instynkty, ale również wystrój wnętrz.

Nadal popularna była joga, pilates i stretching. Jako społeczeństwo, zaczęliśmy iść w kierunku bycia dla siebie łagodnymi i bardziej świadomymi.

Modne stało się DYI oraz tworzenia biznesów z nimi związanych.

Te trendy i wiele innych sprawdziło się już w 2022 roku.

Co nas czeka w 2023?

Będąc biznesem Handmade na Pintereście, musimy planować z pewnym wyprzedzeniem. Warto przeznaczyć część swojego budżetu marketingowego na trend, który najbardziej rezonuje z Twoją firmą.

Najciekawsze trendy z Pinteresta

Trendy związane z modą.

Koronki, tiule, falbany – szalej do woli. Wracamy również do komedii romantycznych z lat 2000. Różowe mini, sukienki z kryształkami, przyzywam Was!

Znudzeni comebackiem biodrówek? To dobrze, bo tym razem pojedziemy w odległą galaktykę – futurystyczne stroje, streetwear z innej planety.

Chcesz wykorzystać ten trend? Zaplanuj nowe kolekcje ubrań/dodatków, stylizując je na lata 2000, stwórz gadżety (np. bransoletki z filofun).

W tym roku stawiamy na indywidualizm.

Idziemy w dwukolorowe włosy, szalone fryzury, ale i pielęgnację skóry głowy, którą widać na rynku już od kilku lat.

Co ciekawe, idziemy w krótkie paznokcie, krótkie fryzury i unikatowe grzywki.

Chcesz wykorzystać ten trend? Pokaż klientkom dodatki do krótkich włosów- spinki, opaski, gumki. Stwórz kolekcję inspirowaną największymi ikonami lat 2000. Stwórz serię kosmetyków pielęgnacyjnych, sprzedawaj je w pakiecie z konsultacją. 

Momenty, czyli serce Pinteresta.

Jako starzejące się społeczeństwo, mniejszą uwagę będziemy zwracać na konwenanse. Popularne będą niezwykłe imprezy na 50., 60., a nawet 70 urodziny.

Branża ślubna może czuć się zaskoczona – Pinterest przewiduje szał na pomarańcz na weselach! (Weselny motyw spalonej pomarańczy, ponad 7x więcej wyszukiwanych!)

Chcesz wykorzystać ten trend? Stwórz moodboard z takim weselem i miej w zanadrzu kilka pomarańczowych propozycji. Pomyśl, jak Twoje produkty mogą dotrzeć do starszych pokoleń.

Zjedzmy coś dobrego.

Utrzyma się trend zdobienia dzikimi kwiatami i większy naturalizm w wypiekach. Żegnamy się z alkoholem – z pomocą przychodzą nam mocktaile, których na Pintereście jest masa! Zainteresujemy się również kolejnym superfood – chlorofilem.

Chcesz wykorzystać ten trend? Stwórz dekoracje z dzikich kwiatów, wprowadź elementy związane z naturalizmem.

Hobby na 5+

Wielki powrót do łask origami i quillingu – dobre info dla branży handmade! Ludzie będą szukać DYI związanych z papierem.

Ciekawszym trendem będzie ekologiczne życie i oszczędzanie wody. Zwłaszcza X i Boomersi, będą starali się dbać o naturalne sposoby pozyskiwania wody.

Skupimy się na przystrojeniu frontów domu – wyszukujemy to ponad 2 razy intensywniej niż rok temu.

Chcesz wykorzystać ten trend? Jeśli masz już produkty związane z papierem, to ich czas, by zabłysnąć. Pomyśl o wysyłce materiałów do klienta razem z instrukcją. Kanał na YouTube będzie też dobrym pomysłem.

Wellbeing nasz i naszych najbliższych

Kobiety zadbają o postpartum i większą uwagę będą zwracać na swoje samopoczucie psychiczne i fizyczne w tym okresie. Różowe dla dziewczynki, a niebieskie dla chłopaka? W tym roku to definitywny koniec. Powitamy neutralne podejście do płci.

Chcesz wykorzystać ten trend? Pomyśl, jakich produktów potrzebują kobiety w połogu i jak możesz do nich dotrzeć.

Jak widać, trendy na Pintereście są bardzo rozbudowane. Ważne, żeby je zrozumieć i znaleźć coś, co będzie odpowiadało Twojemu biznesowi. Nie wpadaj jednak w pułapkę, że wszystko, co tworzysz, musi być modne. Jeśli jakieś produkty są już Twoimi flagowymi, nie rezygnuj z nich na rzecz chwilowej mody. Jednak dobrze jest trzymać rękę na pulsie, zwłaszcza jeśli samodzielnie szukamy i tworzymy jakościowe produkty w małych ilościach. Zachęcam, by postawić czasem na eksperymenty.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.