Pinterest tak naprawdę dopiero wchodzi do Polski, ale jest bardzo konkurencyjny, więc warto z niego korzystać i trzymać rękę na pulsie. Poprzez ułatwienia, jakie daje nam dla ecommerce, warto spojrzeć na niego łaskawiej. Zakupy, możliwości AR, Piny z pomysłem, weryfikacja sprzedawcy – na Pintereście znajdziesz decydentów, a więc osoby, które najczęściej wydaja i zarządzają domowymi budżetami. Portal jest świetny do podniesienia rozpoznawalności i brand awareness przy niewielkim koszcie.


Pozwólcie więc, że przybliżę Wam to niesamowicie przydatne narzędzie, a sami zobaczycie, jak łatwe jest używanie Pinteresta dla swojego biznesu!

📍Pinterest jest nietypowym Social Media.


Pełni funkcję „estetycznej wyszukiwarki”. Użytkownik szuka interesujących go treści, przy okazji szerując/zapisując/kupując. To bardzo ważne, by patrzeć na Pinteresta pod kątem wyszukiwarki i SEO, ale o tym innym razem 🙂

📍Pinterest to wirtualna tablica korkowa.


Gdy pomyślicie o nim w ten sposób, łatwiej będzie Wam odnaleźć na nim swoją grupę docelową. Przypinamy rzeczy interesujące, wywołujące w nas emocje, przyciągające.

📍Na Pintereście nie sprzedajemy!


Powiecie: dobra, Marzena, ale przecież namawiasz nas do używania Pinteresta!
Oczywiście, że Was namawiam! Ale sprzedawajcie na nim nie produkty/usługi, a kreatywne wykorzystanie ich w życiu codziennym.

Jeśli znajdziecie sposób, by zainteresować użytkownika swoim contentem, Pinterest może być dla Was złotą kurą!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.